BAMBUSOVÉ PERGOLY PRO VAŠI ZAHRADU

 

Bambusové pergoly je velmi lehké a levné postavit z námi dodaných bambusových tyčí. Při plánování pergoly je třeba mít na mysli, že maximální délka bambusové tyče je 4m, pokud by tedy některá ze stran pergoly měla být delší, je potřeba plánovat nosné sloupy maximálně v rozestupu 4m.
 
Při zvažování rozměrů bambusové pergoly je nutné respektovat velikost prostoru, na kterém má být instalována. Délka bambusových kmenů, které používáme, je 4 metry. Obvykle je pro pergolu vhodný rovný terén, ovšem  na svažitém terénu můžete postavit pěknou pergolu.

 

Pro zahradní pergoly z bambusu obvykle doporučujeme ukotvení v zemi do patek s bodcem. Vzhledem k tomu, že se většinou jedná o větší objekty, doporučujeme použít kmeny o průměru 9-11cm. Ovšem i z kmenů 5-7cm se dá postavit pěkná bambusová pergola.
 
Speciální prvky: krása je v jednoduchosti. Přesto lze podobu Vaší bambusové pergoly vkusně zpestřit speciálními prvky jako je např. horizontální žebřík v zádech, nebo boční žebřík přes celou stěnu umožňující obrůstání pergoly popínavými rostlinami. Na základě přání zákazníka lze samozřejmě použít další prvky a různě je kombinovat. Ale znovu opakuji: i jednoduchá pergola z bambusu je krásná.
 
Těm, kdo nechtějí čekat na stín, než jim bambusová pergola obroste, anebo vůbec neplánují výsadbu popínavých rostlin, rádi dodáme bambusové rohože v různých velikostech a typech. Ty lze použít nejenom na zastřešení proti slunci, ale též jako stínidlo na stěnách pergoly. Ovšem na podzim doporučujeme tyto rohože sklidit a znovu rozvinout až opadne sníh. Jednak tím výrazně prodloužíte jejich trvanlivost, jednak zabráníte přílišnému tlaku sněhu na strop pergoly.
 
Rádi Vám pro Vaši novou bambusovou pergolu dodámetaké ratanové nebo bambusové posezení. Kontaktujte nás pro aktuální nabídku!

Fotogalerie bambusové pergoly

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zahradní servis ; Levné led žárovky ; Ratanový nábytek, bambus, zahradní nábytek a doplňky; Umělý ratanový nábytek Zahradní technika Zahradní nábytek z umělého ratanu Chovatelské potřeby ObchodSeZarukou.cz Levný ratanový nábytek, zahradní nábytek, bambus a nábytek z umělého ratanu. ; Palivové dřevo ; Palivové dřevo ; Dřevěné brikety ; Hliníkové pergoly ; Bambusový zahradní nábytek ; Truhlářství Stolařství Praha; Nábytek na míru Praha; Provádíme kompletní návrhy zahrad včetně jejich realizace a následnou údržbu.