Zastřešení terasy

 

Uvažujete o zastřešení terasy, ale dosud jste si nenašli čas se na ně blíže podívat? Dlouhé zimní večery jsou k prostudování jejich výhod a jednotlivých typů nejlepší, zkrátíte si čas čekáním na jaro a navíc budete před samotnou koupí náležitě připraveni. Není totiž zastřešení jako zastřešení.

 

    Terrazza promění terasu na ideální místo k                        Nezapomenutelné chvilky s rodinou ve stínu
    odpočinku                                                                       markýzy
  

Na trhu naleznete jak zastřešení polykarbonátové tak i skleněné. Hlavní nevýhodu polykarbonátu si uvědomíte hned během prvního deště – dopadající kapky jsou doprovázeny charakteristickým bubnováním, které jen tak něco nepřehluší. Údržba takové střechy představuje menší oříšek, protože na rozdíl od střechy prosklené na ní nesmíte stoupat.


V případě prosklených střech se jednotlivé panely umísťují mezi krokve střechy, kterou tvoří hliníková konstrukce. Na výrobu skleněných panelů se používá bezpečnostní vrstvené sklo, které si v případě rozbití zachová svůj tvar díky fólii, která drží úlomky pohromadě, stejně jako je tomu u čelních skel automobilů. Podle typu konstrukce zastřešení terasy a jejích rozměrů se nejčastěji volí sklo o tloušťce 10, 12 nebo 16 mm. Výhodou volby čirého prosklení je také transparentní výhled na oblohu, který vám polykarbonát neumožní.

 

Terrazza německého výrobce Weinor vás na první pohled zaujme svým designem a kvalitou. Konstrukce se nabízí ve 47 standardních barvách, vaše fantazie proto může pracovat naplno a můžete vybrat jedinečnou barevnou kombinaci ve spojení s vaší zahradou a interiérem. Na rozměru zastřešení závisí počet stojin, které lze snížit dodatečnou ocelovou výztuží umístěnou v okapu. Terrazza je flexibilní také ve způsobu umístění stojin, které nemusí být striktně v rozích konstrukce, ale dají se posunout do stran. Tuto možnost oceníte zejména v případě zhoršených podmínek v místě jejich ukotvení. Převis střechy umožňuje zvětšit plochu zastřešení až o 70 cm.

 

    Oáza klidu-zasklené stěny lze podle potřeby                    Terrazza Weinor - stylová a elegantní
    odsunout
 

Zastřešená terasa, to není pouze ochrana před deštěm a sněhem. Spolu s markýzou vám poskytne i ochranu před slunečními paprsky. Zejména v letních měsících oceníte markýzu, která se dá instalovat nad nebo pod střechu. Pokud zvolíte umístění nad střechu, markýza zabrání slunečním paprskům v dopadu na sklo a tím i prostupu větší části sluneční energie.


Líbí se vám zimní zahrady, ale uvědomujete si jejich nevýhody během léta, kdy se změní prakticky ve skleník? Skvělou variantou jsou zasklené terasy s posuvnými stěnami. Vaše terasa se díky bezrámovému zasklení změní v oázu, ve které se v případě větru nebo deště můžete před okolním světem uzavřít, a naopak v případě krásných slunečních dnů lze plochu stěn zcela otevřít. Jednotlivá skla nemají vertikální rámy a umožňují zcela nerušený a panoramatický výhled do okolí. Ve spojení s nastavitelným topným nebo světelným panelem vykouzlíte atmosféru, kterou potřebujete.


Pracovní večeři nebo romantickou chvilku vám již nezkazí ani chladnější večery. Zasklená terasa spolu se zahradním nábytkem a kvalitní podlahou dokáže vytvořit stylovou a útulnou atmosféru pod širým nebem, kde budete rádi trávit všechen svůj volný čas.

 

Zastřešení vyžaduje větší investici, která se vám ale bohatě vrátí komfortem a daleko širšími možnostmi využití terasy. Pokud na terase trávíte pouze krásné slunečné dny a prosklené terasy jsou pro vás zbytečně nákladné, nejjednodušším řešením budou venkovní markýzy. Můžete je kdykoli zatáhnout a na terase vám tak nezaberou žádné místo.

 

Zdroj: www.confico.cz/zastreseni-terasy


Zahradní servis ; Levné led žárovky ; Ratanový nábytek, bambus, zahradní nábytek a doplňky; Umělý ratanový nábytek Zahradní technika Zahradní nábytek z umělého ratanu Chovatelské potřeby ObchodSeZarukou.cz Levný ratanový nábytek, zahradní nábytek, bambus a nábytek z umělého ratanu. ; Palivové dřevo ; Palivové dřevo ; Dřevěné brikety ; Hliníkové pergoly ; Bambusový zahradní nábytek ; Truhlářství Stolařství Praha; Nábytek na míru Praha; Provádíme kompletní návrhy zahrad včetně jejich realizace a následnou údržbu.