ČASTÉ OTÁZKY

Co bambus a naše zima? Mráz a sníh nejsou problém?

Zeptejte se starší generace, jestli si pamatuje staré lyžařské hůlky. Vyráběly se z bambusu. A to v dobách, kdy bývaly pořádné zimy. Mráz našim zahradním stavbám z bambusu nevadí. Sníh není problém, leda by vyvíjel neúnosný tlak na střechu. Pokud se tedy zase v zimě začnou propadat střechy stadionů pod váhou mokrého sněhu, a na střeše vašeho altánu se bude ten sníh držet (přestože je konstruována tak, aby se v naprosté většině případů neudržel), bude dobré ho smést.

Jak udržovat bambusové zahradní stavby, aby vydržely co nejdéle?

Doporučujeme alespoň jednou za tři roky obnovit nátěr. Vhodné jsou především speciální oleje OSMO, které máme též v nabídce. Rozhodně doporučujeme prostředek s UV filtrem! Sluneční záření "vytáhne" z neošetřeného bambusu barvu a ten postupně zešedne, navíc bez ošetření bude mnohem hůře odolávat přírodním vlivům. Pokud jste pravidlený nátěr zanedbali a váš bambus již ztrácí barvu, pořád není nic ztraceno. Použijte barevný nátěr namísto čirého, například všechny odstíny hnědé vypadají skvěle.

 

Kolik lidí se vejde do vašeho altánu?

V altánu pohodlně posedí 10 dospělých. Jinak test kapacity proběhl po módní přehlídce na veletrhu - viz foto.

 

 

 

Jak se montuje ten bambusový altán?

Altán je jednoduchá stavebnice, jejíž sestavení trvá (bez kotvení a nátěru) cca 2 hodiny. Návod na sestavení najdete zde.

Umíte mi dopravit i bambusové tyče v plné délce? Konkurenti je posílají jen v délce 2 metry.

Samozřejmě. Kvůli vysoké poptávce po dlouhých tyčích jsme zajistili smluvního přepravce, který narozdíl od PPL umí manipulovat s tyčemi nad 2 metry délky. Cena dopravy pak vyjde cca o 200,- Kč za zásilku více, než když se zasílá prostřednictvím PPL. Doručení pak probíhá stejně jako s PPL, většinou do dvou dnů od objednávky. Dobírka je možná.

V čem jsou vaše bambusové tyče lepší než od konkurence?

Naše bambusové tyče pocházejí z druhu Psyllostachys iridescens, který má tendenci vytvářet rovný, dlouhý kmen a korunu má až navrchu - proto na našich tyčích nejsou záseky po mačetě, kterou se větve běžně odsekávají.

Náš bambus pochází ze severní Číny, kde jsou zimy se sněhem. Proto roste pomaleji a je pevnější než tropický bambus.

Náš bambus není sklízen v horách, kde se pro přepravu používá vláčení koněm. Proto nejsou poškrábané a hodí se tak i do interiérů.

Naše bambusové tyče sušíme venku na slunci. Tento proces je sice pomalý, ale tyče mají díky tomu hezkou žlutou barvu a nemají tak velkou tendenci praskat jako bambusové tyče sušené v umělých sušárnách.

Naše tyče nejsou napouštěny jedy, protože se nesklízí ve vlhkém tropickém prostředí a tak cestu po moři přežijí bez úhony. Hodí se proto i do terária a interiéru.

Větší průměry tyčí máme v ojedinělé délce 5,5m, takto dlouhé tyče budete u konkurence těžko shánět.

Více o bambusových tyčích najdete v sekci bambusvé tyče.

Záznamy: 1 - 6 ze 6

Zahradní servis ; Levné led žárovky ; Ratanový nábytek, bambus, zahradní nábytek a doplňky; Umělý ratanový nábytek Zahradní technika Zahradní nábytek z umělého ratanu Chovatelské potřeby ObchodSeZarukou.cz Levný ratanový nábytek, zahradní nábytek, bambus a nábytek z umělého ratanu. ; Palivové dřevo ; Palivové dřevo ; Dřevěné brikety ; Hliníkové pergoly ; Bambusový zahradní nábytek ; Truhlářství Stolařství Praha; Nábytek na míru Praha; Provádíme kompletní návrhy zahrad včetně jejich realizace a následnou údržbu.