Návod na stavbu altánu z bambusu


Vzhledem k rostoucímu počtu zákazníků, kteří si chtějí z různých důvodů sestavit náš zahradní altán na své zahradě sami, rozhodli jsme se zde publikovat návod jak postavit altán:
 
Doporučení:
Zahradní altány ošetřete OSMO UV ochranným olejem bezbarvým 420 s obsahem biocidů. Je třeba aplikovat dva nátěry, minimálně první v rozloženém stavu. Před nátěrem nechte bambusový altán alespoň den vyschnout na slunci.
Stavba altánu musí probíhat na rovině. Doporučujeme altán ukotvit do kotvících patek, které musí být v rovině.

Striktně dodržujte pravidla z Návodu k použití bambusového altánu.
Náš skládací altán se staví lehce, budete-li mít problémy při stavbě, kontaktujte nás na tel. 739 77 23 28, rádi poradíme.

Stavba zahradního altánu krok za krokem:

1. Sestavte stěny altánu.
Jednotlivé sloupy jsou označeny čísly. Sestavte stěny tak, že sloupy stojící vedle sebe budou mít stejné číslo. Pro spojení sloupů dole použijte dlouhé šrouby. Pro spojení sloupů nahoře použijte šrouby ve tvaru T tak, aby část šroubu vystupující ze sváru směřovala dovnitř altánu – viz obrázek.

Do otvorů v blízkosti šroubů jak nahoře, tak dole, vložte bambusové špachtle. U vrchního šroubu ve tvaru T musí být špachtle za vertikální částí šroubu při pohledu zevnitř altánu.

2. Sestavte krov
K šestibokému sloupu krovu připevněte jednotlivé trojúhelníkové části krovu.

Tyto díly jsou opatřeny čísly a je třeba je přišroubovat ke stejně očíslovaným stanám sloupu krovu. Použijte dlouhé šrouby.
3. Upevněte krov na stěny altánu

Položte krov na kostrukci altánu tak, aby se každý trojúhelníkový díl opíral o dvojici sloupů jednotlivých zdí konstrukce. Poté zasuňte vertikální část šroubu ve tvaru T do příslušných otvorů v krovu a přišroubujte.

Na špici krovu nasaďte vršek střechy altánu tak, že kovový trn špičky střechy zasunete do otvoru v horní části šestibokého sloupu krovu.

4. Položení střechy
Na krov položte jednotlivé střešní díly tak, aby se zapřely o výstupky v krajích krovu.
Nad každý trojúhelníkový díl krovu připevněte krycí bambusové půlky. Použijte kratší šrouby do otvorů v krovu.

Stavba altánů je hotova, gratulujeme! Můžete uspořádat altán party.

Zahradní servis ; Levné led žárovky ; Ratanový nábytek, bambus, zahradní nábytek a doplňky; Umělý ratanový nábytek Zahradní technika Zahradní nábytek z umělého ratanu Chovatelské potřeby ObchodSeZarukou.cz Levný ratanový nábytek, zahradní nábytek, bambus a nábytek z umělého ratanu. ; Palivové dřevo ; Palivové dřevo ; Dřevěné brikety ; Hliníkové pergoly ; Bambusový zahradní nábytek ; Truhlářství Stolařství Praha; Nábytek na míru Praha; Provádíme kompletní návrhy zahrad včetně jejich realizace a následnou údržbu.