Altán s patinou

 

Množí se nám poptávka na bambusové altány, které pokud možno nezáří novotou. V Asii, odkud naše altány pocházejí, je bambusová stavba v zahradě považována za krásnou až poté, kdy neošetřený bambus vlivem slunce zešedne. Altán má vypadat omšele a jen tak opravdu zapadne do přírodní zahrady. Proto si opravdoví fajnšmekři nechtějí do existující zahrady umístit nablískaný nový altán, požadují altán bez nátěru a snaží se ho co nejdříve "zestarat" aby získal potřebnou patinu a do zahrady prostě zapadl.

 

Jedna taková poptávka nám přišla od divadelní umělkyně, která pořídila starší dům s úžasnou přírodní zahradou ve vesničce u Kolína. Požadavek byl na co nejošemnělejší altán. Měli jsme shodou okolností jeden altán delší dobu vystavený venku v zahradnictví, a studené mokré léto se na něm podepsalo. Byli jsme rádi, že altán nemusíme čistit a dávat mu další nátěr, takže jsme se rádi dohodli. Bambusový altán jsme stavěli na malé terase s výhledem do svažité zahrady, která ve vrchní části přechází v les. Večer nám majitelka volala, že ze svého nového altánu pozoruje jelena, který se pase na okraji zahrady. Tak přejmenovala náš altán z bambusu na posed.

 

Pokud upřednostňujete přírodní altán podle tradic, dejte nám při objednávání vědět. Nenecháváme sice pár altánů někde před skladem co nejrychleji zestárnout, ale občas máme nějaký vystavený venku. Zašleme vám aktuální fotky a sami uvidíte, jestli je to ten pravý.


Zahradní servis ; Levné led žárovky ; Ratanový nábytek, bambus, zahradní nábytek a doplňky; Umělý ratanový nábytek Zahradní technika Zahradní nábytek z umělého ratanu Chovatelské potřeby ObchodSeZarukou.cz Levný ratanový nábytek, zahradní nábytek, bambus a nábytek z umělého ratanu. ; Palivové dřevo ; Palivové dřevo ; Dřevěné brikety ; Hliníkové pergoly ; Bambusový zahradní nábytek ; Truhlářství Stolařství Praha; Nábytek na míru Praha; Provádíme kompletní návrhy zahrad včetně jejich realizace a následnou údržbu.